Pagrindinio puslapio nuotrauka

RESPUBLIKINĖ JUNGTINĖ PROFESINĖ SĄJUNGA

INTERESŲ GYNYBASOCIALINĖ PARTNERYSTĖ

LR socialinės apsaugos ir darbo ministerija nori bloginti darbo užmokesčio sąlygas biudžetinio sektoriaus darbuotojams

Norime atkreipti visų mūsų narių dėmesį į 2023 m. rugpjūčio 28 d. įregistruotą, Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos rengiamą, Lietuvos Respublikos valstybės ir savivaldybių įstaigų darbuotojų darbo apmokėjimo ir komisijų narių atlygio už darbą įstatymo Nr. XIII-198 pakeitimo įstatymo projektą.

Šis projektas iš esmės blogina darbo užmokesčio sąlygas biudžetinio sektoriaus darbuotojams, keičia metinių veiklos vertinimų tvarką į visiškai darbuotojams nepalankų modelį ir mažina darbo užmokesčio įstatyminį reglamentavimą, ko pasėkoje, darbdaviui bus suteikiama faktinė teisė vienašališkai nustatyti darbo apmokėjimo sistemos sąlygas, pagal savo subjektyvius kriterijus.

Šis įstatymo projektas buvo parengtas be socialinių partnerių indelio, derinimui buvo paskirtas tik dviejų savaičių periodas, o projektas derinimui buvo pateiktas tik švietimo šakos profesinėms sąjungoms. Nacionalinio lygmens profesinės sąjungos ir kitos šakinės profesinės sąjungos apie įstatymo projekto derinimą informuotos nebuvo.

Turint omenyje gan sėkmingą socialinę partnerystę su Socialinės apsaugos ir darbo ministerija iki šio momento, tokie įstatymo rengėjų veiksmai yra labai apmaudūs ir keisti. Socialinių partnerių palikimas užribyje priimant tokio masto sprendimus yra visiškai nesuvokiamas ir nepriimtinas, todėl Respublikinė jungtinė profesinė sąjunga, kartu su kitomis Nacionalinio lygmens profesinėmis sąjungomis, kreipėsi į Socialinės apsaugos ir darbo ministrę Moniką Navickienę dėl kilusios situacijos. Profesinės sąjungos pareikalavo susitikimo su Ministre, siekiant aptarti patį įstatymo projektą bei grubų socialinės partnerystės principų pažeidimą.

Taipogi, Respublikinė jungtinė profesinė sąjunga, kartu su į mūsų struktūrą įeinančiomis šakinėmis profesinėmis sąjungomis, pateikė pastabas Lietuvos Respublikos Vyriausybei ir Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai, dėl šio įstatymo projekto. Mūsų nuomone, šis projektas yra sistemiškai ydingas, nukreiptas prieš darbuotojų interesus, mažinantis biudžetinio sektoriaus darbuotojų motyvaciją, taip bloginant pačio sektoriaus veiklą, bei kupinas nuostatų, kurios suteikia puikius įrankius darbdavių piktnaudžiavimui. Atsižvelgiant į tai, mes nepalaikysime ir nepritarsime šiai įstatymo projekto redakcijai, kaip keliančiai didžiules rizikas darbuotojų teisėtų interesų užtikrinimui.

Kviečiame susipažinti su įstatymo projektu ir RJPS pateiktomis pastabomis.

2 komentarai (-ų)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.