Pagrindinio puslapio nuotrauka

RESPUBLIKINĖ JUNGTINĖ PROFESINĖ SĄJUNGA

KITA

EUROPOS SOCIALINIŲ TEISIŲ RAMSTIS

Respublikinė jungtinė profesinė sąjunga, dalyvaudama Europos nepriklausomų profesinių sąjungų konfederacijos (CESI) įgyvendiname „PULSER“ projekte ir vykdydama savo, kaip socialinio partnerio pareigą užtikrinti Europos socialinių standartų įgyvendinimą Lietuvoje, pristato Europos socialinių teisių ramstį.

Tvirtos socialinės Europos esmė – žmonės ir jų gerovė. 2017 m. Europos Parlamento, Tarybos ir Komisijos paskelbtas Europos socialinių teisių ramstis yra unikalus socialinio ir ekonominio progreso modelis, kurio įgyvendinimas atvertų ir užtikrintų lygias galimybes visiems Europos žmonėms, nepriklausomai nuo socialinės padėties. Šio modelio tikslas yra geriausiai pasaulyje užtikrinama lygybė, aukščiausi darbo sąlygų standartai, plati socialinė apsauga ir socialinės rinkos ekonomikos, grindžiamos konkurencingu ir tvarumu taikymas, siekiant ir žmonėms, ir planetai geriausių rezultatų. Šis unikalus modelis yra Europos socialinio ir ekonominio atsparumo pagrindas.

Klimato kaita, aplinkos apsaugos uždaviniai, skaitmeninimas, globalizacija ir demografinės tendencijos sparčiai keičia mūsų kasdienį gyvenimą. Europiečiai ir toliau pagrįstai tikisi, kad pažadas išsaugoti veikiančią socialinės rinkos ekonomiką, kurioje sukurtos darbo vietos leistų gyventi oriai, o prireikus būtų užtikrinama apsauga, bus ištesėtas. Europos socialinių teisių ramsčio, skatinančio puoselėti žmonių labui tarnaujančią ekonomiką ir siekti socialinės pažangos, tobulinimas ir priėmimas yra vienas iš svarbiausių Europos tikslų.

Ramstis yra ES tarptautinių veiksmų socialinėje srityje kelrodis ir padeda įtvirtinti ES kaip atsakingos pasaulio lyderės vaidmenį. Šiam tikslui buvo iškelti Dvidešimt Europos socialinių teisių ramsčio principų, kurie rodo kelią tvirtos socialinės Europos link ir padeda apibrėžti mūsų naujojo socialinių taisyklių sąvado viziją. Čia pristatome keletą ramsčio principų, kurie padėtų užtikrinti socialinę lygybę Lietuvoje.

Šis pristatymas dalinai finansuotas Europos sąjungos lėšomis

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.