Pagrindinio puslapio nuotrauka

RESPUBLIKINĖ JUNGTINĖ PROFESINĖ SĄJUNGA

INTERESŲ GYNYBA

SADM SPECIALISTŲ IŠAIŠKINIMAS

SADM specialistų išaiškinimas dėl papildomų poilsio dienų taikymo Profesinės sąjungos nariams, vadovaujantis Nacionaline ir Socialinių paslaugų šakos kolektyvinėmis sutartimis

Darbdavio klausimas:

Kaip paaiškinti darbuotojui dėl atostogų, kai yra nacionalinė kolektyvinė sutartis – 2 papildomos dienos ir kolektyvinė sutartis, kai virš 5 metų išdirba irgi 2 papildomos atostogų dienos. Jiems žodžiu yra paaiškinta iš profsąjungų pirmininkų, kad jiems priklausys 4 papildomos darbo dienos.

SADM specialisto atsakymas:

Šakos KS numatyta: Darbuotojams nepertraukiamai išdirbusiems socialinių paslaugų įstaigoje 5 metus ir daugiau suteikiamos 2 papildomos atostogų dienos. Nacionalinėje kolektyvinėje sutartyje (NKS) numatyta, kad profesinės sąjungos nariui suteikiamos dvi papildomos mokamų kasmetinių atostogų dienos. Tačiau apie nepertraukiamą stažą NKS nekalbama. Taikant abi šias sutartis papildomos atostogų dienos sumuojamos ir suteikiamos taip:

Darbuotojas, kuris neturi 5 metų stažo toje įstaigoje pagal NKS gauna 2 papildomas atostogų dienas.

Darbuotojas, kuris turi 5 metų nepertraukiamą stažą įstaigoje, gauna 4 papildomas atostogų dienas (2 pagal NKS + 2 pagal šakos KS).

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *