Pagrindinio puslapio nuotrauka

RESPUBLIKINĖ JUNGTINĖ PROFESINĖ SĄJUNGA

INTERESŲ GYNYBARJPS BENDRUOMENĖ

ŠALYJE BUJOJA MOBINGO PRAKTIKA

Šalyje bujoja mobingo praktika. Skaudžiausia kad ši yda įsišaknijusi ne tik SAM pavaldžiose institucijose bet ir Socialines paslaugas teikiančiose įstaigose. Jose tiesa, dažnai skelbiama kad „Padėti žmogui ir kad žmogus, klientas yra svarbiausia“. Tačiau jei žmogus ir klientas yra svarbiausia, tai kurioje vietoje yra darbuotojas, kuris taip pat yra ŽMOGUS, atstovaujantis tą pačią visuomenės dalį?

Po eilinio pranešimo iš vienos socialines paslaugas teikiančios įstaigos darbuotojų apie akivaizdų MOBINGĄ jų atžvilgiu,  kaip RJPS šakos LSPTD profesinės sąjungos pirmininkas kreipiausi į SADM specialistus. Kadangi šalyje vis iškyla šios ydingos ir skaudžios veikos darbuotojų atžvilgiu faktų, reakcijos ilgai neteko laukti. Siūlome paskaityti ministrės M. Navickienės komentarą šiuo klausimu: https://socmin.lrv.lt/lt/naujienos/mobingas-darbe-kokiu-veiksmu-imsimes

Priminsime, kad derybose dėl Nacionalinės kolektyvinės sutarties sąlygų RJPS derybinės grupės atstovai, pasiūlė supaprastinti mobingo darbo vietoje fiksavimo tvarką. Pagal numatomą projektą, praktiniame jos įgyvendinime ir mobingo fakto užfiksavime turėtų aktyviai dalyvauti profesinių sąjungų komitetai, veikiantys įstaigose.

Raginame ir raginsime darbuotojus, kurie aktyviai dalyvauja visuomenės “pagalbos ir gydymo procese” ne tik atstatydami sugriautus gyvenimus, bet nešdami viltį ir skatindami pozityviems pokyčiams didžiausioje neviltyje esantiems žmonėms, ištiesdami pagalbos ranką sudėtingiausiose gyvenimo situacijose, nelikti abejingais savo pačių atžvilgiu ir pranešti tarnybiniu pranešimu, el. laišku, žinute apie Jūsų atžvilgiu taikomas ydingas praktikas. Tik bendromis jėgomis, viešindami asmenybę, žmogų gniuždančias apraiškas sugebėsime jas pašalinti.

LSPTD profesinės sąjungos pirmininkas E. Gedvilas  

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *