Pagrindinio puslapio nuotrauka

RESPUBLIKINĖ JUNGTINĖ PROFESINĖ SĄJUNGA

RJPS BENDRUOMENĖ

Profesinės sąjungos narių kelionė į Kalėdinę Rygą

Panevėžio miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkė Ala Kuzmienė.

Metams besibaigiant, gruodžio 17 d. ankstų rytą, Panevėžio miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro darbuotojų profesinės sąjungos nariai vyko į kelionę po saldųjį „Laimos“ šokolado muziejų ir kalėdinio šurmulio prisipildžiusią Latvijos širdį – Rygą. Ryga – tai ne tik, Latvijos, bet ir visos Baltijos perlas. Šis miestas – viena gražiausių Europos sostinių. Ryga įtraukta į UNESCO Pasaulio kultūros ir gamtos paveldo sąrašą.

Atvykus į „Laimos“ šokolado muziejų, prasidėjo saldi istorija… Sunku būtų surasti tą, kuris nemėgtų šokolado. Smalsu buvo paragauti geriausių „Laimos“ šokoladų ir bent akies krašteliu išvysti, kas vyksta paslaptinguose šokolado gaminimo užkulisiuose. Edukacijos metu ne tik padegustavome, bet ir patys pasigaminome saldainių iš juodo, balto, pieniško šokolado su pasirinktu įdaru. Po šokoladinių saldainių gamybos firminėje „Laimos“ šokolado parduotuvėje įsigijome šokoladinių lauktuvių.

Pasigardžiavę saldumynais nuvykome į „Lido“ pramogų centrą, kuriame grožėjomės Kalėdų seneliu, ištaiginga eglute ir kitais šventiškai papuoštais objektais.

Popietę, šventinės nuotaikos lydimi, leidomės į ekskursiją po senąją Rygą (Rygos pilis, evangelikų liuteronų katedra, Šv. Petro, Šv. Jokūbo bažnyčios, Rotušės aikštė, pirklių gildijų pastatai, gynybinės sienos likučiai, Laisvės paminklas).

Aplankėme Domo aikštėje šurmuliuojančią Kalėdinę mugę, kur saldus keptų migdolų aromatas, tradiciniai latviški pipiriniai sausainiai, rūkomų dešrelių dūmas, saldžiai kvepiančios vaško žvakės, tautodailininkų megztos raštuotos pirštinės, šalikai, kepurės, mediniai žaisliukai ir skuduriniai meškiukai – viskas aiškiai bylojo, kad Kalėdos artėja. Kiekvienas galėjo paskanauti tradicinių latviškų kalėdinių patiekalų. Mugės svečius maloniai nuteikė skambanti muzika – folklorinių ansamblių dainos ir populiarios kalėdinės melodijos.

Šventiškai nusiteikę ir nusipirkę Kalėdinių lauktuvių vykome link namų.

Panevėžio miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkė Ala Kuzmienė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *