Pagrindinio puslapio nuotrauka

RESPUBLIKINĖ JUNGTINĖ PROFESINĖ SĄJUNGA

SOCIALINĖ PARTNERYSTĖ

VDI mokymai apie darbo ginčų komisijų veiklą

2023-10-13 įvyko Valstybinės darbo inspekcijos organizuoti mokymai-seminaras: Darbo ginčų komisijų veiklos rezultatai, DGK ir teismų praktika.

Buvo aptariamos kasmet didėjančios gautų ir išnagrinėtų prašymų statistikos, jų pasiskirstymas pagal ekonomines veiklas, išlieka aiški tendencija transporto, statybos ir prekybos sektoriuose, kurie pirmauja pagal gautus darbuotojų skundus.

Kaip ir ankstesniais laikotarpiais beveik dauguma (apie 72 proc.) prašymuose keliamų reikalavimų yra dėl darbo užmokesčio ir su juo susijusių sumų išieškojimo. Palyginus su praeitais metais ženkliai išaugo reikalavimų dėl atleidimo iš darbo teisėtumo, daugiau nei dvigubai prašymų dėl darbo sutarties sąlygų, beveik dvigubai daugiau prašymų dėl baudos paskyrimo, penkis kart daugiau prašymų dėl ikisutartinių santykių, apie 20 proc. daugiau reikalavimų dėl turtinės žalos atlyginimo.

Pagal priimtus DGK sprendimus darbo bylose išlieka panašios tendencijos palyginus su pastaraisiais laikotarpiais, didžioji dauguma prašymų yra tenkinti arba tenkinti iš dalies, taip pat padidėjo taikos sutarčių kiekis.

Paminėtina, kad užsieniečių kreipimųsi į DGK atvejų skaičius  išaugo daugiau negu dvigubai, kaip ir ankstesniais laikotarpiais  daugiausiai kreipėsi Baltarusijos bei Ukrainos šalių piliečiai. Daugiausia darbo ginčų pagal įmonės dydžius buvo pateikti mažose įmonėse (iki 9 darbuotojų).

Taip pat plačiai buvo aptariama Darbo ginčų komisijų ir teismų praktika, Darbo kodekso pakeitimai (tikslinių atostogų, sutrumpinto darbo laiko normų ir t.t.), atsakyta į įvairius dalyvių klausimus, vyko konstruktyvi diskusija.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.