Pagrindinio puslapio nuotrauka

RESPUBLIKINĖ JUNGTINĖ PROFESINĖ SĄJUNGA

INTERESŲ GYNYBASOCIALINĖ PARTNERYSTĖ

Dėl naujosios biudžetinių įstaigų darbo apmokėjimo įstatymo projekto redakcijos

Informuojame, kad 2023 m. rugsėjo 28 d. buvo įregistruota nauja Lietuvos Respublikos valstybės ir savivaldybių įstaigų darbuotojų darbo apmokėjimo ir komisijų narių atlygio už darbą įstatymo Nr. XIII-198 pakeitimo įstatymo projekto redakcija.

Kaip jau žinote, šis projektas kelia grėsmę biudžetinio sektoriaus darbuotojų darbo užmokesčio sąlygoms, keičia metinių veiklos vertinimų tvarką į visiškai darbuotojams nepalankų modelį ir mažina darbo užmokesčio įstatyminį reglamentavimą, ko pasėkoje, darbdaviui bus suteikiama faktinė teisė vienašališkai nustatyti darbo apmokėjimo sistemos sąlygas, pagal savo subjektyvius kriterijus.

Naujoje redakcijoje matomas dalinis atsižvelgimas į socialinių partnerių teiktas pastabas, tačiau liko nepaliesti kai kurie esminiai klausimai.

Respublikinė jungtinė profesinė sąjunga, kartu šakinėmis profesinėmis sąjungomis, pateikė pastabas Lietuvos Respublikos Vyriausybei ir Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai dėl naujosios įstatymo projekto redakcijos. Nors ir buvo pasiektas atitinkamas progresas, užtikrinant tikslą išvengti didžiausių Įstatymo projekto keliamų rizikų, tam tikri klausimai, pavyzdžiui dėl metinių vertinimų tvarkos, liko neaptarti ir į šias pastabas buvo neatsižvelgta. Taipogi, pasigendame pastangų iš Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos toliau tęsti diskusiją dėl projekto, po jo naujosios redakcijos įregistravimo, todėl Nacionalinių profesinių sąjungų organizacijų spalio 13 d. rengtame mitinge, vienas iš pagrindinių, mitinge išreikštų reikalavimų buvo sustabdyti šį įstatymo projektą, kol nebus išspręsti visi socialiniams partneriams aktualūs klausimai. Tikimės, kad šis mūsų reikalavimas bus išgirstas ir diskusijos dėl įstatymo projekto bus atnaujintos, siekiant problemą spręsti socialinės partnerystės, o ne konflikto būdu.

Kviečiame susipažinti su įstatymo projektu ir RJPS pateiktomis pastabomis.

1 Comment

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.