Pagrindinio puslapio nuotrauka

RESPUBLIKINĖ JUNGTINĖ PROFESINĖ SĄJUNGA

ORGANIZACINĖ VEIKLARJPS BENDRUOMENĖSOCIALINĖ PARTNERYSTĖ

RJPS susirinkimas – seminaras, vykdant SYNCRISIS projektą

Lapkričio 17 d. įvyko Respublikinės jungtinės profesinės sąjungos susirinkimas – seminaras, vykdant SYNCRISIS projektą, kartu su kolegomis iš CESI.

Renginys prasidėjo nuo RJPS pirmininko Arvydo Dambrausko ir CESI Generalinio sekretoriaus Klaus Heeger, sveikinimo žodžių.

Renginio metu aptarėme dabartines krizes Europos sąjungoje ir jų įtaką Lietuvos ekonomikai, visuomenei bei viešosioms paslaugoms. Akcentavome kokybiškų viešųjų paslaugų svarbą šių krizių akivaizdoje ir būtinybę užtikrinti adekvačias darbo sąlygas viešojo bei biudžetinio sektorių darbuotojams.

Profesorius Romas Lazutka pristatė dabartinę Lietuvos ekonominę situaciją, vienos iš pagrindinių krizių – infliacijos kontekste, taipogi buvo aptarta ateities ekonominė perspektyva bei viešojo sektoriaus finansavimo problematika.

Apžvelgėme socialinę partnerystę su Lietuvos Respublikos Vyriausybę, Nacionalinės kolektyvinės sutarties pakeitimą, biudžetinio sektoriaus darbo apmokėjimo reformą ir ateities iššūkius, žengiant į 2024 metus.

Po pietų pertraukos sekė „iLAW“ advokato Manto Mikalopo prezentacija apie LR darbo kodeksą ir jo praktinį taikymą bei buvusios Vilniaus darbo ginčų komisijos pirmininkės Justynos Ščerbos prezentacija apie psichologinio smurto prevenciją darbe.

Galiausiai, Lietuvos socialines paslaugas teikiančių darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas Egidijus Gedvilas, Lietuvos kultūros darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas Mantas Stanžys ir Lietuvos sveikatos apsaugos profesinių sąjungų federacijos pirmininkė Evelina Karalkevičienė aptarė šakinių profesinių sąjungų veiklą ir problematiką.

Baigiamąjį žodį tarė RJPS pirmininkas Arvydas Dambrauskas.  

Dėkojame renginio dalyviams už aktyvumą ir lektoriams už išsamias bei naudingas prezentacijas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *