Pagrindinio puslapio nuotrauka

RESPUBLIKINĖ JUNGTINĖ PROFESINĖ SĄJUNGA

ORGANIZACINĖ VEIKLASOCIALINĖ PARTNERYSTĖ

Susitikimas su LR socialinės apsaugos ir darbo viceministru Vytautu Šilinsku

2024 m. vasario mėn. 27 dieną RJPS pirmininkas Arvydas Dambrauskas ir Lietuvos Sveikatos apsaugos profesinių sąjungų federacijos  pirmininkė Evelina Karalkevičienė susitiko su Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo viceministru Vytautu Šilinsku.

Pažymėtina, kad viceministras kuruoja Valstybinės darbo inspekcijos (VDI) sritį. Susitikime buvo tęsiama tema, aptarta su VDI vadovybe, dėl sveikatos biurų darbuotojų naujų kvalifikacinių reikalavimų ir galimų neteisėtų atleidimų iš darbo. RJPS pirmininkas šį atvejį laiko ypač svarbiu dėl to, kad ši neteisėta praktika gali virsti precedentu Lietuvos mastu siekiant susidoroti su darbuotojų grupėmis ir kitose šakose.

Šalys priėjo vieningos nuomonės, kad konfliktas nėra toks paprastas ir vienareikšmiškas, kaip buvo traktuojama VDI konsultacijose ir privalo būti sprendžiamas siekiant dialogo su Sveikatos apsaugos ministru. Viceministras, kaip ir VDI pasisiūlė būti tarpininku šiame dialoge.

Sekantis žingsnis prieš susitinkant su Sveikatos apsaugos ministru, nuotolinio susitikimo organizavimas su sveikatos biurų vadovais.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.