Pagrindinio puslapio nuotrauka

RESPUBLIKINĖ JUNGTINĖ PROFESINĖ SĄJUNGA

INTERESŲ GYNYBA

Dėl visuomenės sveikatos biurų specialistų kvalifikacijos

Kaip žinote, Respublikinė jungtinė profesinė sąjunga, sukaukusi antplūdžio kreipimųsi iš visuomenės sveikatos biurų specialistų, nuo metų pradžios aktyviai sprendžia klausimą dėl Sveikatos apsaugos ministro įsakymo Nr. V-630 „DĖL VISUOMENĖS SVEIKATOS SPECIALISTO, VYKDANČIO SVEIKATOS PRIEŽIŪRĄ MOKYKLOJE, KVALIFIKACINIŲ REIKALAVIMŲ APRAŠO PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO”.

Šį klausimą išnagrinėjus viduje su mūsų nariais, kreipėmės į visuomenės sveikatos biurų vadovus, siekiant sužinoti kiek darbuotojų palies minėtas įsakymas. Sulaukėme greitos reakcijos faktiškai iš visų Lietuvos visuomenės sveikatos biurų ir informacijos, kad įsigaliojus Ministro įsakymui, bus rimtai sutrikdyta visuomenės sveikatos biurų veikla.

Susisteminus informaciją, kreipėmės į Valstybinę darbo inspekciją dėl įsakymo vykdymo teisinės problematikos, susitikimo metu VDI išreiškė abejonę dėl atleidimo LR DK 60 str. 1 d. 7 p., todėl buvo nuspręsta kreiptis į Socialinės apsaugos ir darbo viceministrą Vytautą Šilinską, kuris išreiškė norą padėti spręsti susidariusią situaciją.

Praeitos savaitės gale įvyko susitikimas su SADM atstovais, kuriuo metu buvo nuspręsta, kad RJPS, kartu su SADM ir VDI pagalba, kreipsis į Sveikatos apsaugos ministrą dėl šios situacijos sprendimo, prieš tai susitinkant su Visuomenės sveikatos biurų asociacija dėl bendros pozicijos formavimo.

Tikimės sklandaus bendradarbiavimo tarp socialinių partnerių ir efektyvaus kilusios problemos sprendimo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.