Pagrindinio puslapio nuotrauka

RESPUBLIKINĖ JUNGTINĖ PROFESINĖ SĄJUNGA

RJPS BENDRUOMENĖ

Narių kelionė po pietų Estiją

Kauno m. savivaldybės V. Kudirkos viešosios bibliotekos profesinės sąjungos nariai gegužės 11-12 dienomis išvyko į kelionę po pietų Estiją ir „Europos kultūros sostinę 2024“ -Tartu. Išvyką suorganizavo šio padalinio profesinės sąjungos įgaliotinė Daiva Nevardauskienė, padedama komiteto narių. Šioje ekskursijoje mus lydėjo Tartu gyvenanti lietuvė gidė Sigita Matulevičienė. Pietų Estijoje aplankėme nykstančią setų bendruomenę, įsikūrusią Obinitsos kaime. Mažame šeimos restoranėlyje, įsikūrusiame kaimo troboje, ragavome tradicinių setų valgių: grybų sriubos ir bulvinės bandelės, sūrio su uogiene, aplankėme etnografinį muziejų. Toliau pasukome link Vastseliinos pilies, dar vadinamos Vyskupų pilimi dėl ten įvykusio stebuklo. Pilis buvo pastatyta 1342 m. ir buvo viena galingiausių gynybinių struktūrų Livonijoje, sunaikinta Šiaurės karo metu, tad apžiūrėjome išlikusius griuvėsius ir muziejų.

Kitą dieną, vedini gidės Sigitos, aplankėme vieno seniausių Šiaurės Europos universitetų – Tartu universiteto muziejų. Didelį įspūdį paliko vėliau aplankytas Estijos nacionalinis muziejus. Tai estų ir kitų finougrų tautų kultūros, etnografijos ir liaudies meno muziejus. Net 355 m ilgio ir 71 m pločio statinys – didžiausia ekspozicinė erdvė Baltijos šalyse ir vienas moderniausių muziejų Europoje. Jame įrengtos ne tik parodoms skirtos erdvės, bet ir biblioteka, auditorijos, konferencijų salė, kavinės, parduotuvėlės, teatras. 2018–2021 m. muziejui vadovavo Alaras Karisas, 2021 m. išrinktas Estijos prezidentu.

Ši ekskursija padėjo geriau pažinti netolimos, bet mažai pažįstamos kaimyninės šalies istoriją ir kultūrą iš ten gyvenančios lietuvaitės gidės Sigitos lūpų, o taip pat pabendrauti skirtingų padalinių kolegėms.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.