Pagrindinio puslapio nuotrauka

RESPUBLIKINĖ JUNGTINĖ PROFESINĖ SĄJUNGA

SOCIALINĖ PARTNERYSTĖ

vyko VDI mokymai

2024-05-17 d. vyko mokymai “Darbo ginčų komisijų veiklos rezultatai darbo ginčų komisijų bei teismų praktika. Darbo kodekso naujovės darbo bylose”. Pristatymais ir komentarais dalinosi VDI atstovės Irina Janukevičienė, Audronė Baršienė ir Justyna Ščerba.

Gautų ir išnagrinėtų darbo ginčų komisijose prašymų, palyginti su 2022m., 2023 m. gauta apie 27%, o išnagrinėta apie 23% daugiau. 2023 m. daugiausia prašymų pateikė darbuotojai (96%, darbdaviai – 4%) reikalaudami darbo užmokesčio ir su juo susijusių sumų priteisimo.

Gautų DGK prašymų pasiskirstymo pagal ekonomines veiklas tendencijos išlieka tokios pačios, Daugiausia prašymų gauta iš statybų sektoriaus, toliau seka transportas, apdirbamoji gamyba, didmeninė ir mažmeninė prekyba, administracinė ir aptarnavimo veikla.

Absoliuti dauguma darbo ginčų buvo iškelta dėl darbo užmokesčio ir su juo susijusių sumų: 2023m. tokie reikalavimai sudarė net 74% visų pareikštų reikalavimų. Iš visų išnagrinėtų reikalavimų apie 40% buvo išspręsti ieškovo naudai, t. y. reikalavimą tenkinant arba tenkinant iš dalies. Apie 22% reikalavimų buvo išspręsta taikos sutarties sudarymu.

Taip pat buvo aptarta Darbo ginčų komisijų ir teismų praktika, atsakyta į įvairius klausimus ir pasidalinta patirtimi.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.